28 жовтня Черкащан на Соборній площі вітали з 68 річницею визволення від німецько-фашистських загарбників

28 жовтня на Соборній площі у Черкасах зібралося дуже багато народу. Приводом було святкування 68 річниці визволення міста Черкас від німецько-фашистських загарбників. Глядачі мали змогу продивитися кіноконцерт, присвячений цій події.

Вечір розпочався виступом українського академічного хору м. Черкас, якій проспівав українські народні пісні «Летіли на Вкраїну журавлі», “Ой, Дніпро, Дніпро…”, “Степом, степом…” та інші, що є символікою нашого народу.

Жителі Черкас та гості міста з зацікавленістю дивилися на виступи фольклорних та аматорських колективів, з відповідним тематичним репертуаром. Свою творчість продемонстрували Смілянський Народний хор аматорів, ветеранів війни та праці від міського будинку культури, Народний ансамбль української пісні “Веселка” з Черкаського міського Будинку культури ім. Івана Кулика, тріо вокалістів “Барви” Черкаської облради (що об’єднали художні колективи у складі Тетяни Хоменко, Наталії Сайченко та Наталії Супрун) з Вишневецького місцевого Будинку культури Драбівського району, Народний фольклорний аматорський колектив “Свашечки” та інші.

Глядачам продемонстрували документальні стрічки воєнних часів на тематику визволення від фашистів: “Хроніка Корсунь-Шевченківської битви” та “Велика війна” (7 серія “Від Дніпра до Одеру”) – документальний серіал. Завдяки цим стрічкам, глядачі мали змогу відчути всю трагічність тих тяжких часів. У стрічках відкрито продемонстровані всі ті відчуття та сльози жінок, дітей, та матерів, гуркіт літаків та танків, спалахи зброї. У представлених стрічках настільки все реалістично відображено режисерами, що у глядачів було відчуття ніби вони самі опинилися на місці реальних подій.  

Дуже проникливо виступали артисти українського музично-драматичного академічного театру області ім. Тараса Шевченка міста Черкас, які процитували з уривки прозових, поетичних творів, листів та спогадів. Серед артистів, що виступали були заслужені артистки України Тетяна Крижанівська та Лідія Попова, Олександр Кузьмін, Олексій Клименко, Павло Гончаров. А Олег Телятник, після того, як прочитав Олександра Твардовського вірш  ”Василь Тьоркін”, заспівав легендарну «Катюшу», спустився зі сцени та закликав усіх присутніх підспівувати йому, а потім запросив до вальсу одну з присутніх дівчат.

Потім, до всіх присутніх, зі сцени звернувся Володимир Талашко, Народний артист України, актор Больших та Малих театрів, який у стрічці «В бой идут одни старики» зіграв старшого лейтенанта Сергія Скворцова. Володимир привітав Черкасців зі святом та звернувся до них з промовою, у якій він з великою повагою відзивався про ветеранів – визволителів, дякуючи їм за той безсмертний подвиг, що звільнили Україну та всю Європу від того страшного фашистського лиха, що окупувало наш народ. Та, завдяки тяжким зусиллям, змогли досягнути перемоги 9 травня 1945 року.

 
 

Ще з цієї рубрики:

 

Коментарі до запису "28 жовтня Черкащан на Соборній площі вітали з 68 річницею визволення від німецько-фашистських загарбників"

Дивитись останні коментарі
  1. такие мероприятия всегда посещаем с семейством. Детей обязательно берем, чтобы могли прочувствовать ход исторических событий…)

  2. Все было отлично. Только погода подвела. Не смогли пойти в места, посещение которых было в плане(

  3. Це велике свято великого народу. Потрібно доносити ці миті історії до наших дітей і внуків. Щоб вони не розказували що в другій світовій війні воював Наполеон з Леніном, а знали що проливали кров їхні діди!

Тут ви можете написати відгук

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля

Увага: всі відгуки проходять модерацію.