Cело Бойківщина

Бойківщина — село, центр сільської ради. Розташоване в південно-східній частині Драбівського району, за 12 км віл районного центру смт Драбів.
Зі сходу від села проходить Одеська залізниця (зупинка «Бойківщина»), що є важливим об’єктом сполучення з іншими районами та обласним центром — м. Черкаси (щоденне дизельне сполучення).
Площа населеного пункту — 432 га.
Чисельність населення — 580 осіб.
Виникло село у XVII ст. За легендою в далекому минулому тут оселився козак Бойко і заснував хутір. який згодом називали Бойків Хутір. Після його смерті землі купив козак на ім’я Вітер, який назвав село Вітровка. З часом село змінювалося, тут жили майстри, то шили взуття, звідси назва Чобітки.
Згодом відновили стару назву, трохи її змінивши — Бойківщина.
У Великій Вітчизняній війні брало участь 252 жителі села, з них 119 нагороджено бойовими орденами та медалями. На честь 104 односельців, які загинули в боях проти фашизму, височить монумент Слави.
У селі працюють загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (двоповерхова, газифікована в березні 2007 р.). дошкільна установа «Оденка» (побудована у 1989 р,). Будинок культури, бібліотека, п’ять приватних магазинів. У новому ошатному двоповерховому будинку розташувалися сільська рада, ФЛГІ, відділення зв’язку, відділення Ощадбанку.
На території сільської ради орендують землі СТО В «Хлібодар». СТО В «Колос». Фґ «Ленора». ФГ «Арій», працюють ФГ «Оксана». ФГ «ІВО». господарюють 35 одноосібників.
Мас село традиції, що складалися роками. 28 серпня щороку на свято Успіння Пресвятої Іногородній в Бойківщині храм — день села. Традицією стало святкувати всією громадою Новий рік, День Перемоги, День урожаю, Великдень.
Уродженцем села с Назаренко Василь Романович. 1932 р.н. головний металург науково-технічного центру «Булат НВР». нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня. Нині мешкає в м. Києві.

М.А. Нестеренко

Бойківщина на who-is-who.com.ua

 
 

Ще з цієї рубрики:

 

Тут ви можете написати відгук

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля

Увага: всі відгуки проходять модерацію.