16.10.2013

Час повертати боргиСитуація з бюджетом міста Черкаси не проста, але, як запевняє секретар міської ради Віктор Білоусов, все знаходиться під контролем. Найбільш гострим питанням стоїть фінансування оплати праці працівників бюджетних установ. Але це ще не всі розтрати, які нависають тяжким тягарем над містом. Цього року Черкаська міська рада має викласти кругленьку суму з міської казни,  щоб заплатити борг. Загальна сума його складає більше 200 мільйонів гривень, в цьому ж році необхідно із них виплатити 60 млн. грн. Кілька років тому назад виникла необхідність залучити закордонні кредити під гарантії міської влади.

Нещодавно відбулася прес-конференція Віктора Білоусова, який виконує обов’язки міського голови і який щоденно вишукує шляхи поліпшення фінансового стану місцевого бюджету. Перед присутніми на прес-конференції ЗМІ, Білоусов був відвертим і не криючись доповів, що непосильним тягарем на казну міста лягають борги, накопичені минулими роками. Ще з самого початку, заступивши на посаду і вивчивши бюджетний стан в Черкасах, він категорично заборонив брати нові борги під кредитні зобов’язання.

Ще в 2011 році довелось запозичити 60 мільйонів гривень і за 5 років зобов’язались  їх повернути. А позичали на найболючішу міську проблему – транспортну. Міські дороги вимагали не просто ремонту, а реконструкції і вже не витримували критики місцевих жителів, водіїв громадського транспорту та автолюбителів. Відсоткова ставка від цієї суми становить 14% , дата повернення – 20 серпня 2016 року. А якщо конкретизувати місячні виплати, то в листопаді цього року необхідно повернути 2 млн 94 тис. грн.

Окрім того, одне з найбільших комунальних підприємств міста «Черкаситеплокомуненерго» у 2008 році на модернізацію системи, непосильної для місцевого бюджету, укладало кредитний договір з Європейським банком. Сума кредиту складає 11,2 млн євро, а термін погашення – вересень 2022 року. Якби ж місто не скористувалось послугами фінансової компанії, то на відновлення системи теплопостачання «Черкаситеплокомуненерго» в бюджеті довелося б вишукувати гроші протягом 10, а то й 20 років. Також свою допомогу надала організація Boostra, котра видає частные займы своїм клієнтам. Як правило, послугами компанії користуються ті фізичні та юридичні особи, котрі упевнені в тому, що можуть погасити борг протягом найближчих двох тижнів. Причому відсоток не залежить від терміну дії угоди.