Черкащина є 12-ю в рейтингу інвестиційної привабливості

Держінвестпроект опублікував результати проведення аналізу інвестиційної привабливості областей України. На основі рейтингу спеціалісти склали своєрідний атлас. Як з’ясувалося, по показнику інвестиційної привабливості Черкащина займає 12-е місце, тобто перебуває посеред турнірної таблиці. В ході даного заходу представники організації враховували декілька факторів. Найкраще всього наша область проявила себе у видобуванні природних ресурсів (8 місце), а найгірше – в інноваційному потенціалі (23 місце). Також не дуже вражає становище з бізнес-сегментом. Дещо незвично бачити Черкаську область на 17-у місці в номінації «Інфраструктура». Усі ці фактори відносяться до категорії «жорстких».

Що стосується «м’ягких», то тут ситуація дещо краща. Бездоганно чиновники налагодили систему збору податків, залишивши позаду у цьому компоненті усі регіони. По відкритості влади область посіла другу позицію. А от справжню тривогу викликає найделікатніший аспект – корупція. Разом з ним на 17-му місці розташувався Діловий оптимізм. Якщо підбити підсумки, то в «м’ягких» факторах Черкащина посіла 10-е місце. Але враховуючи далеко не найкращий стан «жорстких», остаточна 12-а позиція є цілком заслуженою.

Варто зазначити, що подібний аналіз в України проходить вже не вперше. Результати проведення заходу є додатковим стимулом для подальшого розвитку. За словами спеціалістів, у ході складання рейтингу до уваги брались три показники – інвестиційні ризики та потенціал, а також оцінка перешкод. За допомогою такого проекту державна влада має змогу скласти перелік найбільш привабливіших регіонів для вкладання коштів. Варто зазначити, що лідерами по цьому показнику є Харківська, Львівська, Донецька, Київська та Дніпропетровська області. Тож як бачимо, Черкащині є в кого брати приклад. 

 

 

 
 

Ще з цієї рубрики:

 

Тут ви можете написати відгук

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля

Увага: всі відгуки проходять модерацію.