Черкаські вчителі відвідали Німеччину

Освітянам з Черкаської області пощастило, вони мали змогу завітати до Німеччини, країни Євросоюзу. Де побували у вчительській академії, університеті, Європейському парламенті, де мали змогу поспілкуватися з депутатами, та прогулятися в університетському містечку Тюбінген.

Делегацію педагогів та учнів поселили у старовинному середньовічному замковому комплексі Бад-Лібензель, де і відбувався Міжнародний освітній семінар. У цьому місті проходила значна частина семінарів та практичних занять. Бад-Лібензель – одна з територій земель Баден-Вюртемберг, славиться своїм чистим повітрям та купальнями.

У перший день роботи, освітян познайомили з загальною історією Німеччини, окремо приділили увагу історії стародавньої землі Баден-Вюртемберг, що відома популярними торговими марками «Порше», «Мерседес», «Бош», «Х’юго Бос». Окремою темою, провели лекції про Євросоюз, країни Європи, розповіли про особливості розвитку політики та економіки, указали на проблеми та перспективи їх подолання.

Другий день видався багатим на практичні завдання. Отримавши умови завдання, та використовуючи набуті знання, учасники проекту мали змогу побути у ролі парламентарів з Європи, та у ролі Міністрів провідних світових країн, могли розробляти та приймати певні законопроекти. У цей день, до українців завітав пан Баурте, мер Бад-Лібензеля.

Третій день проекту став найбільш цікавим і пам’ятним. Черкасці вирушили до міста Страсбург, перетнувши кордон між Німеччиною та Францією. Завітавши до Європейського Парламенту, гості з Черкас мали змогу поспілкуватися з Райнером Віландом  –  віце-президентом Європарламенту. З гостями, Пан Віланд, поділився теперішніми проблемами, розповів про своє бачення розвитку Євросоюзу, не виключає і можливості у майбутньому співпрацювати з Україною. Освітяни мали змогу побувати біля Ради Європи, до якої входить наша держава, відвідали Європейський суд з прав людини, та помилувалися красою самого гарного міста, однієї зі столиць країн Євросоюзу.

Усі інші дні, освітяни проводили у Академії підвищення кваліфікації учителів і шкільних кадрів Баден-Вюнтенберг та у Центрі вчителів університету, що знаходиться у місті Тюбінген. Де знайомилися з новітніми тенденціями у освіті, та з успішними досягненнями спеціалістів Академії.

Сергій Саєнко, директор Черкаської міської гімназії №1, керівник групи освітян,  підкреслив, що проведення такого навчального семінару, який пройшов у Німеччині, дає можливість отримати відмінний досвід навчально-виховного процесу, і успішно втілювати його на практиці.

Відтепер, у Черкаських навчальних закладах, дуже вдало розвивається міжнародне співробітництво. Велика кількість учнів та вчителів, завдяки міжнародному обміну досвідом, мають змогу набувати освіту за кордоном. Лише тільки у Німеччині, завдяки зазначеному проекту, вже побувало 200 Черкаських представників. 

 
 

Ще з цієї рубрики:

 

Коментарі до запису "Черкаські вчителі відвідали Німеччину"

Дивитись останні коментарі
  1. Нашi вчителі в Німеччині??? Оце так новина!

Тут ви можете написати відгук

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля

Увага: всі відгуки проходять модерацію.