Цікаві заповідні куточки Черкащини

На Черкащині перебуває під охороною також багато цікавих заповідних ділянок і об’єктів. На наш погляд, найбільш заслуговують на увагу з них такі. В селі Бучак Канівського району на прибережних висотах Дніпра на невдобах площею біля 5 га охороняється досить цікава ділянка рідкісного ландшафту з асоціаціями ковили-тирси, ковили пірчастої, сону чорніючого та інших степових видів рослин.

В селі Конча Канівського району на розчленованій ярами лісовій площі, що на корінному лівому березі р.Рось, на 2 га виділено під охорону залишок степу, де зростає ковила-тирса.

В Білозірському лісництві (кв.214) на площі 3,3 га зберігається деревостан високопродуктивного 100 — річного насадження сосни з дубом. В Дахнівському лісництві (кв.9) на площі 2,7 га росте високобонітетне 180-220-річне насадження дуба звичайного. В Свидівському лісництві на площі 0,8 га знаходиться під охороною високопродуктивне насадження дуба звичайного віком 200 років. В Сунківському лісництві (кв.59) на Смілянщині на площі 7 га росте досить цікаве високопродуктивне 100- літнє насадження модрини сибірської.

В Пехівському лісництві (кв.48) на Звенигородщині на площі 0,9 га знаходиться 100-літнє насадження ялини звичайної тощо.

До цікавих оригінальних живих витворів природи, що охороняються, можна віднести шестистовбурне дерево дуба звичайного на одному штамбі, що росте в Свидівському лісництві (кв.13), та дерево, утворене внаслідок зростання дуба звичайного з вільхою, що в (кв.43) цього ж лісництва.

Алея липи дрібнолистої віком 200-220 років росте в с.Кримки Шполянського району та алея з 11 дерев цього ж дерева віком 200 років в с.Роги Манківського району.

В с.Вікторівка Манківського району знаходяться двоє оригінальних дерев груші звичайної 200-річного віку.

Перелік можна було б продовжити, але й цього досить, щоб бачити як на Черкащині, де споконвіку з великою пошаною відносяться до природи, вдалося зберегти не лише поодинокі об’єкти, а й цілі оригінальні ділянки і насадження. Зокрема, науковий інтерес являють деревостани вікового дуба на значних площах в Свидівському, Дахнівському, Русько-Полянському, Черкаському та інших лісництвах області.

На Черкащині налічується понад 30 вікових меморіальних дерев лише дуба звичайного, якими увіковічено визначні історичні події українського народу, видатних військових і громадських діячів науки і культури. Окремі з цих дерев можна віднести до найбільш старих дерев в Україні. Зокрема, в селі Будище на Звенигородщині ростуть 800 та 1000-літні дерева дуба звичайного. Інше 1000-літнє дерево дуба знаходиться на хуторі Буда, що на Чигиринщині.

 
 

Ще з цієї рубрики:

 

Тут ви можете написати відгук

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля

Увага: всі відгуки проходять модерацію.