До Умані привезли «Ластівчине гніздо», Кремль та воєнні кораблі

В Умані 16 листопада відкрито цікаву виставку паперового моделювання. На вигляд представлені моделі як справжні, ніколи б не подумалося, що вони зроблені з паперу. Таких робіт більше немає не тільки на Україні, але й у інших країнах держав СНД. В експозиції представлено 35 моделей кораблів, автомобілів, архітектурних споруд, літаків, що вироблено з паперу. Вони настільки реально виглядають, що не віриться своїм очам. Для того, щоб зібрати лише один корабль, до нього потрібно зібрати приблизно 2000 деталей, та часу не менше півроку.  

Колекція існує уже 8 років. Михайло Орел, директор цієї виставки, проживає у Херсоні, поділився своїми думками. З його слів, ідея заснування такої виставки, була випадкова. Одного разу, завітав до свого друга зі школи у гості, якій захоплюється моделювання вже понад 30 років. Та випадково йому на очі потрапив паперовий літак, над яким його друг завершував працювати. Тоді у Михайла і виникла ідея спочатку заснувати видавництво журналу «паперове моделювання». Було це у 2004 році. Тому вже вісім років, виходить з видавництва, спеціальний журнал, в кожному номері якого є набір для моделювання.

Кількість виданих журналів вже нараховує 130 номерів. Всі, кого захоплює такий процес творчості, можуть знайти у журналі багато різних моделей з різним масштабом та складності виконання. У видавництві працюють власні майстри, та окремо, співпрацюють більш ніж з 15 майстрами по моделюванню з паперу. Тому, окрім видавництва журналу, було вирішено також створити свій приватний музей, в якому будуть представлені паперові моделі.  

Кожного року до колекції додаються у середньому 20-30 моделей. На даний момент глядачам експонують копію першої серійної радянської вантажівки Амо–Ф15, найкращі винищувачі радянських часів у Другій світовій війні, радянський реактивний літак І–250 (одна з перших моделей). Але найбільший інтерес у відвідувачів, особливо у представників чоловічої статі, викликають копії паперових моделей кораблів, які у 1904–1905 роках приймали участь у російсько-японській війні. Представниці жіночої статі, в основному цікавляться мініатюрними копіями архітектурних споруд. Наприклад, такі як, «Ластівчине гніздо», що у Ялті, московський Кремль, Софіївський собор з Білорусії, Фороська церква Воскресіння Христового (Крим). Та, як розповідає власник колекції, усі моделі чітко дотримуються необхідного масштабу. Наприклад, для літаків – 1:33, кораблів – 1:200, наземної техніки – 1:25 та 1:33, архітектури – 1:400.

Власники та організатори цієї виставки впевнені, що побачити представлені зменшені моделі з паперу буде цікаво всім, від дітей до дорослих, всім тим, хто захоплюється флотом, авіацією, історією. Представлені моделі повністю відповідають оригіналам, але просто мають більш зменшений образ.

 
 

Ще з цієї рубрики:

 

Коментарі до запису "До Умані привезли «Ластівчине гніздо», Кремль та воєнні кораблі"

Дивитись останні коментарі
  1. Согласна с Катей. Это просто фантастика

  2. Была на похожей выставке в Киеве, сложно поверить что все эти чудесные штучки, фигурки сделаны из бумаги

Тут ви можете написати відгук

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля

Увага: всі відгуки проходять модерацію.