Екологи рятують каштани від комах

Представники черкаської міської влади шукають шляхи для вирішення проблеми з каштанами, котрі ростуть практично на кожній вулиці обласного центру. Останнім часом ці рослини хворіють на очах у громади та посадовців. Чиновники не хочуть миритись з таким явищем, вони мають намір зробити усе можливе, аби зберегти зовнішній вигляд деревам. Хворобу каштанів в першу чергу пов’язують з негативним впливом навколишнього середовища. Також не можна не відзначити шкідників у вигляді молі.

Цих комах помітно неозброєним оком у літній період. Своєю діяльністю вони псують кору дерев та листя, в результаті чого останнє скручується та втрачає свій колір. Останньою стадією є передчасне опадання листя. Як наслідок, створюється відчуття, що сьогодні не серпень, а кінець жовтня. Аби врятувати каштани, міські посадовці звернулись за допомогою до екологів. Фахівці зазначили, що дерева потребують щеплення. З міського бюджету оперативно були виділені кошти на проведення процедур.

За словами керівника відділу екології, фахівці почали робити ін’єкції десять днів тому. Хімічна речовина вводиться у стовбур кожного дерева спеціальним шприцом. Тільки екологи знають, в які саме місця потрібно колоти каштани. Завдяки своїм властивостям речовина зберігається в зеленому насадженні протягом шести років. Розповсюджуються ліки на все дерево, в тому числі і листя. Тому якщо міль розпочне споживати елементи каштану, то комаха відразу отруїться і загине.

Таким чином посадовцям вдалось владнати проблему. А от Павло Карась, котрий є заступником мера, запропонував інший варіант. Він висловив пропозицію знайти альтернативу, тобто замість звичайних каштанів посадити дерево Гінкго білоба, котре має дещо менші розміри, і в той же час його можна використовувати з метою озеленення. Але вся справа у тому, що на території Черкащини цей представник флори проростає лише в окремих місцях та невеликій кількості. 

 
 

Ще з цієї рубрики:

 

Коментарі до запису "Екологи рятують каштани від комах"

Дивитись останні коментарі
  1. Пане Карась, якщо ви не читали про дерево, то раджу заглянути до Вікпедії. Гінкго дволопатеве
    Матеріал з Вікіпедії —Це дерево дуже перспективне для озеленення південних міст України. Воно чудово витримує умови промислової загазованості, невибагливе до ґрунтів, стійке проти грибкових та вірусних захворювань, майже не пошкоджується комахами. Це дерево довговічне. Окремі його екземпляри живуть 2000 рокнаів, підіймаючись за цей час у висоту до 40 м, при товщині стовбура — 1м. .А це про свіжий подих.- Плід — кістянка. Зовні плід оточений товстою соковитою м’ясистою оболонкою. Неприємний аромат оболонки плодів пояснюється присутністю великої кількості масляної кислоти. Можете поїхати в Корсунь і побачити «дещо менше» дерево і понюхати плоди які падають під ноги .

Тут ви можете написати відгук

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля

Увага: всі відгуки проходять модерацію.