10.04.2014

Екопрокуратура встановила корупційну складову при виділенні близько 7 га земель водного фонду Дніпра на Черкащині

Як засвідчує досвід роботи органів Дніпровської екологічної прокуратури, надання земель водного фонду в оренду та власність часто супроводжується грубими порушеннями чинного законодавства, оскільки берега Дніпра вважаються престижною зоною і мати на його узбережжі нерухомість – ознака високого соціального статусу. Принаймі так думають деякі можновладці та бізнесмени.

Саме тому, окремі посадові особи органів влади і контролю, громадяни та суб’єкти господарювання, задля одержання ласого «шматка» рекреаційних земель, вдаються до підроблення важливих правовстановлюючих землевпорядних документів.

Так, у ході перевірки, проведеної Черкаською міжрайонною екологічною прокуратурою, щодо додержання вимог земельного, водного та містобудівного законодавства при наданні у власність та користування земельних ділянок, розташованих у прибережній захисній смузі Кременчуцького водосховища річки Дніпро установлено, що протягом 2010 року службові особи однієї із землевпорядних організацій міста Черкаси, всупереч положенням Водного та Земельного кодексів України, зловживаючи службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для інших осіб у вигляді незаконного набуття ними права оренди земельної ділянки площею близько 7 га на природоохоронній території, розробили та подали для затвердження до однієї із сільських рад, проект землеустрою щодо відведення цієї земельної ділянки, який ґрунтувався на підроблених висновках органів державної влади.

Вказані дії призвели до незаконного набуття права оренди цієї земельної ділянки. У зв’язку з цим міжрайонним екологічним прокурором відносно посадових осіб землевпорядної організації у ЄРДР зареєстровано кримінальне провадження за ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України (зловживання владою та службовим становищем, пов’язане зі службовим підробленням). На даний час триває досудове розслідування.