Гончари прославляють Умань

Одним із дивовижних місць на Україні, в якому народні звичаї та традиції шануються та помножуються, є Уманський район на Черкащині. Славиться район не тільки умілими хліборобами, але й великими гончарами, майстрами своєї справи. Найвідомішим представником українського гончарного мистецтва є Олександр Червонюк, який проживає і створює свої шедеври у мальовничому куточку Черкащини –селі Громи. На території села, свого часу постійно знаходили вироби з кераміки ще за часів трипільської та черняхівської культури пізнього бронзового віку. Такі знахідки засвідчують існування самого селища з таких давніх часів.

 Народився і виріс Олександр у багатодітній родині, батьками виховувалось 9 дітей. Гончарській справі, Олександр Червонюк навчився у батька. Своє вміння він вдалоо передав і своєму синові Сашкові, якій успішно закінчив керамічний технікум у Миргороді. Тому, на даний час, батько з сином є черговими представниками гончарської династії Червонюків третього та четвертого покоління.

Родина Червонюків постійно приймає участь у різних ярмарках та виставках, що проводяться у різних містах Україні, метою проведення яких, є відродження національної духовності, пошук нових талантів, та направлені на підтримку існуючих народних умільців. Таланти Червонюків, батька та сина, визнані на міжнародному рівні.

На домашньому подвір’ї у родини розташувалися декілька великих майстерень сучасного типу, у яких народжуються глиняні вироби. Виходячи з того, що процес вироблення тривалий, та отримати готовий витвір мистецтва можливо лише тільки після проходження декількох етапів, тому і кожне приміщення гончарів виконує свої функції.    

Зі слів, Олександра, перед початком створення, необхідно підготовити якісний матеріал – треба добути «глей». Потім вже за гончарним кругом народжується попередній виріб. Після чого, вироби 2 тижні висихають у спеціальному приміщенні, а вже потім у печі обпалюють і розмальовують спеціальним орнаментом.

Про цю талановиту родину навіть зняли документальний фільм. У гості до родини завітали журналісти з місцевого телеканалу, разом з ними завітав Олександр Шкуренко, начальник відділу культури та туризму районної держадміністрації. Журналістам продемонстрували весь процес «чаклування» над виробами, та розповіли про особливості витвору глечиків, макітр, дитячих іграшок — свистунців, горнят, горщиків. І навіть самі журналісти спробували себе у ролі майстрів.

Відвідувачі завжди можуть завітати до оселі родини. Усі бажаючі можуть не тільки помилуватися представленими витворами гончарного мистецтва, але й за помірною ціною придбати для себе. А попит на таку продукцію завжди чималий. Оскільки є постійний попит на автентичну продукцію майстрів -гончарів, то гончарне мистецтво буде жити вічно.

 
 

Ще з цієї рубрики:

 

Коментарі до запису "Гончари прославляють Умань"

Дивитись останні коментарі
  1. Гончарство і зародилося на території Черкаської області, тож не дивно що в нас вистачає майстів з цього ремесла

Тут ви можете написати відгук

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля

Увага: всі відгуки проходять модерацію.