Городищенський район

Загальні відомості

Площа району — 883,1 км2 (4,2% від території Черкаської області).

Площа сільськогосподарських угідь -63,3 тис. га.

Чисельність населення — 46,3 тис. осіб. У районі налічується 33 населених пункти, які підпорядковуються одній міській, двом селищним і 17 сільським радам. Загальна кількість дворів — 24,4 тис.

Територія району розташована в центральній частині лісостепової зони України, в басейні правої притоки Дніпра річки Вільшанка.

Район межує з Корсунь-Шевченківським, Черкаським, Смілянським, Шполянським і Звенигородським районами. Відстань до обласного центру шосейними дорогами — 65 км.

Історична довідка

Як адміністративно-територіальну одиницю район утворено у 1923 р. Територіально  він   входив  до   Київської  губернії (1923-1925 рр.), Черкаського округу (1925-1932 рр.), Київської області (1932-1953 рр.). Із січня 1954 року район увійшов до новоствореної Черкаської області. У 1963 р. у зв’язку з розукрупненням район було розформовано, а 1 січня 1967 року відновлено в нинішніх межах.

Економіка

У районі налічується 8 промислових підприємств. Обсяг реалізованої продукції у відпускних цінах підприємств за січень-листопад 2004 року склав 31,4 млн грн. Найбільш вагомою є обробна промисловість, де реалізовується до 89,9% продукції. З-поміж видів діяльності обробної промисловості найзначнішими в реалізації продукції є харчова промисловість і перероблення сільськогосподарських продуктів, де реалізовується до 58,0% продукції. Родючі чорноземи Городищини визначають пріоритетний розвиток сільського господарства. Тут працює переважна більшість населення та зосереджено основні виробничі фонди.

На території району працюють 105 суб’єктів господарювання різних форм власності, ще частина угідь обробляється одноосібними власниками. У структурі сільгоспвиробництва переважають зернові культури (48%), цукровий буряк (11%), соняшник (7%), м’ясо (15%), молоко (11%). Важливою складовою агропромислового комплексу району є тваринницька галузь, для успішного розвитку якої є необхідна кормова база, достатні переробні потужності досвідчені кадри, сталі традиції.

Перспективи розвитку

Економічне майбутнє району пов’язується з розвитком агропромислового комплексу, приходом у цю галузь сучасних технологій виробництва та переробки сільгосппродукції.

Районна виконавча, територіальні громади зацікавлені в реалізації інвестиційних проектів, а саме: в харчовій промисловості впровадження прогресивних технологій при виробництві м’ясомолочної продукції, хлібобулочних виробів, овочевих консервів, соків, безалкогольних напоїв; в деревообробній промисловості — виробництво меблів, паркету, столярних виробів; у добувній промисловості та будівництві — видобуток і переробка природного каменю, виробництво цегли та будівельної кераміки, залізобетонних виробів.

 У районі існують унікальні родовища  глини (у світі ,існує лише 3 подібних).  Саме ними скористалася графиня Балашова при випуску черепиці,  тротуарного мощення цегли. На території району можна розмістити не менше 4-х заводів з виробництва перелічених  та   інших   видів  будівельних матеріалів.

Також на території району площею 46,1 га залягають поклади граніту. Потенційні запаси його становлять 19,6 млн м3. Розробляється щорічно 2,5%. Камінь місцевого виробництва використовувався при будівництві Мавзолею Леніна, площ Москви, Києва, інших міст.

У галузі туризму: район включений до загальнодержавної програми «Золота підкова Черкащини». Ведеться будівництво рекреаційної інфраструктури історичних місць, пов’язаних із життям та діяльністю Т.Г. Шевченка, родини Симиренків, С.С. Гулака-Артемовського. Невисокі гори, звивиста дорога, річки, стави, ліс — все це створює унікальний природний ландшафт і умови для розвитку зеленого туризму. Іноземці порівнюють наші краєвиди зі Швейцарією.

 
 

Ще з цієї рубрики:

 

Тут ви можете написати відгук

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля

Увага: всі відгуки проходять модерацію.