Клієнти банку стають жертвами шахраїв

Як повідомляють прес-служби відділів міліції Черкаської області, за останні 2 місяці було надіслано декілька скарг щодо шахрайських викликів на адресу користувачів послуги «Екстрені гроші». Відмітимо, що такий сервіс надає Приватбанк.
У даному випадку схема доволі проста. Зловмисники дивляться номери мобільних телефонів на дошці повідомлень. Записують комбінацію цифр та набирають її. Головне для шахраїв щоб потенційний потерпілий був клієнтом банку. Якщо це так, то бандити видають себе за співробітників організації і прохають уточнити інформацію. Зокрема це паспортні дані, номер карти, її ПІН-код та реквізити, за допомогою яких клієнт контактує з працівником банку. Надалі шахрай телефонує до оператора мобільного зв’язку і просить заблокувати телефонний номер із-за втрати апарата. Використовуючи отриману інформацію, відбувається крадіжка коштів за допомогою послуги «Екстрені гроші». Після цього кількість матеріальних засобів на карті потерпілого нищівна.
Бандити виконують всі умови банка. Спочатку вони телефонують до гарячої лінії і повідомляють про своє бажання скористатись послугою. Працівник задає необхідні питання, після чого клієнт називає необхідну суму коштів. Через декілька миттєвостей на мобільний телефон надходить секретний код. Зловмиснику залишається ввести його на клавіатурі банкомата. Згідно з правилами, якщо клієнт розповідає свої привітні дані, то він є винуватцем у цій ситуації. За словами представника черкаського обласного управління Приватбанка, уточнювати дані не має права ні один працівник організації. Навіть якщо це сам власник установи. Що стосується ПІН-коду, то його категорично нікому розголошувати не можна. Він генерується комп’ютером, ні один представник банку не володіє інформацією стосовно нього. Згідно з правилами, якщо клієнт розповів комусь ПІН-код і після цього став жертвою афери, то гроші йому не повертаються.

 
 

Ще з цієї рубрики:

 

Тут ви можете написати відгук

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля

Увага: всі відгуки проходять модерацію.