Комахи Черкащини

Вони складають саму численну групу серед всього тваринного світу на землі — десь 1,5 млн. видів, або набагато більше ніж у всіх інших групах тварин разом взятих. Чи могло коли-небудь прийти в голову необізнаній людині, що пурхаючий метелик, бігаючий жучок чи личинка (гусениця) одна й та комаха? Життя любої комахи складається з двох періодів — «дитячого» і «дорослого». В першому періоді комаха розвивається і росте, а в другому розселяється і розмножується. Для того, щоб досягти зрілості — стати метеликом (жучком, мушкою) за період життя комахи проходять принаймні три або дві стадії розвитку (в комах з неповним розвитком). Кожна стадія розвитку триває певний час — від декількох годин і днів, до декількох тижнів. Перша стадія і яєць. Яєчки в комах дуже дрібні і мало чим схожі на добре відомі нам пташині. У пташиному яйці достатньо поживних речовин, щоб у ньому розвинувся зародок і з’явилося на світ безпорадне, але вже схоже на дорослого птаха пташеня. В яйцях комах, де дуже мало поживних речовин, зародок не має змоги закінчити свій розвиток. Він продовжує свій розвиток і ріст поза яйцем, проходячи наступні стадії розвитку комахи.
Друга стадія розвитку комахи — стадія личинки (гусениці), що з’являється на світ з яєчка. Як відзначалося, личинки ні в чому не схожі на дорослих комах. На відміну від комахи, яка живе недовго і майже нічого не їсть (її вік рахується в годинах, рідко днях і місяцях), личинка (гусениця) живе порівняно довго, дуже ненажерна, багато їсть, пошкоджуючи рослини. При значних обсягах пошкоджень культурних рослин, з метою збереження врожаїв, необхідно вживати термінові заходи по зменшенню їх чисельності, застосовуючи заходи боротьби. Щоб стати дорослою комахою, личинки ще проходять стадію лялечки, упакованої в щільну шкірясту оболонку. Появу жуків спостерігати не завжди вдається, бо більшість з них живе в землі, під корою чи деревині. А лялечку метелика можна відшукати, бо вона знаходиться десь на поверхні в тріщинах кори дерев, сухому листі тощо. Лялечка висить собі нерухомо, але коли настане час, почне ворушитись, на ній лопається шкірка, і з’являється метелик, який після просихання набуває вигляду дорослої комахи того виду, до якого належить. Комаха, що з’явилась і лялечки, відкладе нові яєчка, і все повториться. Багато видів комах зустрічається в природі у величезній кількості. Згадаймо рої мух, полчища комарів і різних комах-шкідників сільськогосподарських культур.
КомахиРізноманітність комах, їх плодючість і багато чисельність спонукає до того, що їх життя і розвиток весь час стикається з господарською діяльністю і інтересами людини, приносячи як величезну користь, зокрема, сприяючи перехресному запиленню рослин та одержанню цінної продукції, наприклад, меду, так і значної шкоди за рахунок пошкодження вирощуваних людиною рослин і нищення врожаїв, розповсюдження хвороб тощо. Про це все добре відомо як дорослим, так і школярам, і в наше завдання висвітлювати це не входить. Коротко зупинімось на деяких цікавих фактах з життя всім відомої бджоли.

 
Статья прочитана 238 раз(a).
 

Оставьте свой отзыв!

WordPress Themes