На дні Великої Висі знайдено 40 снарядів

На дні Великої Висі знайдено 40 снарядів

0

Поруч з селищем Потоки, яка належить Катеринопільскому району, протікає славнозвісна річка Велика Вись. Так ось на багаточисельних її берегах свої «розкопки» проводили представники управління МНС.

У поточному році вони встигли зробити це три рази. Такі дії мають на меті знаходження боєприпасів, які залишились лежати в грунті ще з Другої Світової війни. І варто відзначити, рятувальникам вдалось виконати завдання в повному обсязі. За відведений проміжок часу МНС-ники знайшли тут рівно сорок снарядів, причому всі вони мали різний калібр і тип.

Звичайно, така інформація не може не радувати, адже добре те, що вогненебезпечні предмети виявили експерти, а не звичайні мешканці. Робили вони це за допомогою спеціальних приладів, техніка ще жодного разу не підводила.
Відзначимо, що роботи проходили не тільки на берегах, а й на днищі самої річки. Адже Велика Вись є дуже популярною серед населення, тому не можна допустити, аби хтось із людей наткнувся на снаряд. Враховуючи тяжкість роботи, вилучати припаси було довірено найкращим спеціалістам.

Ми маємо на увазі представників 1-го регіонального центру при управлінні МНС у Черкаській області. Дуже важко було знайти водолазів-саперів, оскільки така професія є великою рідкістю. Перед тим як занурюватись у воду рятувальники володіли інформацією щодо приблизного місцезнаходження снарядів. Це і не дивно, оскільки у їх розпорядження була надана сучасна техніка.

Останнього разу роботи проходили на протязі 4-х годин. Найкращий «урожай» був серед боєприпасів, які мають діаметр 75 мм. Таких предметів було знайдено чотири. Також представники МНС виявили по одній бомбі діаметром 88 і 152 мм. Ну а наприкінці «розкопок» вони наткнулись на підривник. Як і очікувалось, він був використаний ще під час Великої Вітчизняної війни. Водолази-сапери без проблем вилучили предмети з дна річки, після чого передали підривникам.

Піротехніки в свою чергу відвезли снаряди на полігон, де і ліквідували їх. Тепер мешканці селища Потоки можуть не хвилюватись за своє здоров’я, оскільки прилади показують, що більше бомб тут немає.

Взагалі у багатьох жителів всіх областей України є думка, згідно з якою вибухонебезпечні прилади зустрічаються дуже рідко. Але з кожним роком кількість знахідок зростає. І спеціалісти навіть не беруться прогнозувати відрізок часу, на протязі якого буде підтримуватись така тенденція.