На Звенігородщині буде створено військовий музей

У селі Шампань Звенігородського району, у себе вдома двоє братів, Руслан і Олег Бойко, створюють військовий музей. Брати збирають необхідні експонати, такі як: особисті речі солдат, зброю, спорядження, літературу, та все це розміщують у трьох кімнатах. Кількість експонатів вже складає більше 1000.

У самій великій кімнаті зібрані експонати з Великої Вітчизняної війни. Ця кімната поділена на дві частини, в одній знаходяться предмети присвячені Радянській та Червоній Арміям, а друга, Великій Вітчизняній війні. Стіни обклеєні агітаційними та пропагандистськими плакатами. Олег Бойко дуже дивується німецькому плакату, на якому зображено нашого солдата, що звертається до німецького зі словами: «Друже, я тобі допоможу, я їду на роботу до Німеччини»…Ось так Німці розуміли слово «пропаганда». Ще Олег показав гостям німецький вогнегасник з міді 1942 року, що й досі функціонує. Музею його подарувала Звенігородська пожежна частина. У СРСР перші вогнегасники почали виробляти лише тільки у 1960 році.  Представлені німецькі експонати дуже цікаві. Серед них є каністра для кави, ложки з алюмінію та срібла, залиті воском три банки тушонки, на яких кришка з відкривачкою, такі як виробляють у теперішні часи.  Дві пачки сигарет з акцизними марками (що свого часу призначалися для офіцерів). За часів 1917 року, висить американський пістолет, що було знайдено у м. Корсунь-Шевченківському. Металева аптечка, що має форму труби, і яка кріпилася до кожного мотоциклу або велосипеда. Стоїть і сам мотоцикл 1939 року випуску ДКВ-350, якій віддав один чоловік із села, мотоцикл оставили у тому вигляді, що і був, навіть не перефарбовували. Представлені великі арсенали маузерів, парабелум, рейхсмарки. А одна сім’я з Лисянського району, віддала доволі цікавий портрет, на якому до років війні, поки німці не окупували село, було зображено Леніна, а невідомий художник, перемалював його у Гітлера (портрет висів у поліцейській частини).

Біля одягненого манекена у німецьку форму, повісили прапор із символікою нацистів. А поряд поставили розкриту валізу з речами. Ця валіза довгий час була схована у однієї баби на горищі. Свого часу один німець залишив її у жінки, та пообіцяв за нею повернутись, але так і не повернувся. Цю валізу до музею передали родичі тієї жінки. Валізу довго не рішалися відкрити, боючись, що там бомба. Але, коли вжили всіх необхідних заходів, і відкрили, то дуже здивувалися. Всі речі були акуратно зложені. Серед речей виявили вишиті рушники, напірник, тканина з напівшерсті для костюма (датована 1943 роком виготовлення), зверху –книжка. По боках валізи наклеєні фотографії того чоловіка та дружини, фото з весілля, та підписана Гітлером, грамота 1941–1942 років за військову операцію.

На другій частині кімнати, там де представлені експонати Радянської та Червоної армії, представлені такі предмети, як одяг, зброя, засоби електрозв’язку, пачка махорки, олов’яна ложка, котелок, скляна фляга 1932 року. На підлозі лежать частини від танку Т34. На цьому танку воював хлопець з Черкащини, який декілька метрів не доїхав на ньому до села, заживо згорів. Залишки тіла витягували його родичі. Пан Олег, мріє поставити біля входу у музей такий танк, та назвати його іменем того героїчного хлопця.

Біля входу до музею, стоїть експозиція Тараса Шевченка «10 років у москалях», яка характеризує його як першого воїна-інтернаціоналіста. Планують замовити воскову фігуру Шевченка, у руках якого записна книжка.

На подвір’ї, недалеко від музею, планують розташувати, так званий «Афганський кишлак», де буде знаходиться штаб, військова техніка, кухня, санчастина. Кишлак вже має більше 20 одиниць авто техніки та бронетехніки.     

 
 

Ще з цієї рубрики:

 

Коментарі до запису "На Звенігородщині буде створено військовий музей"

Дивитись останні коментарі
  1. Хорошу справу хлопці роблять, зберугають Історію рідного краю для нащадків

Тут ви можете написати відгук

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля

Увага: всі відгуки проходять модерацію.