Охорона пам’яток природи

Чудова природа України і, зокрема, Черкащини описана, оспівана, відображена у багатьох творах письменників, поетів і художників як минулого, так і сьогодення. Проте бурхливий розвиток в області хімічної промисловості, надмірний процес інтенсифікації сільськогосподарського виробництва і посилений процес урбанізації в останні десятиліття без належного дотримання природоохоронних заходів, привели до значної деградації природи. Щоб зберегти і вивчити закономірності розвитку цікавих природних об’єктів в процесі моніторингу, служить їх заповідання.

Згідно з Положенням 1968 року про охорону пам’яток природи, на території України та порядок реєстрації, обліку, збереження і використання, їх поділено за біолого-географічними ознаками на такі типи: комплексні, ботанічні, зоологічні, гідрологічні, геологічні.

На кожну пам’ятку природи органами державної охорони природи заводиться паспорт, де подається її детальна наукова характеристика. За значенням і цінністю пам’ятки природи поділяються на республіканського і місцевого значення.

Законами України про охорону природи (1960р.) і навколишнього середовища України (1991р.) відповідальність за охорону заповідних об’єктів на території республіки покладається на місцеві Ради народних депутатів і підприємства та організації на території або в користуванні яких вони знаходяться. Згідно з складеними охоронними зобов’язаннями, їх виконання контролюється державними органами Мінприроди.

 
 

Ще з цієї рубрики:

 

Тут ви можете написати відгук

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля

Увага: всі відгуки проходять модерацію.