Рослинний світ Черкащини

Серед рослин, що зникають в Черкаській області, існують релікти, – це рослини, що збереглися із минулих геологічних епох. Серед них: бруслина карликова,  вовчі ягоди пахучі, в’язіль стрункий, водяний горіх плаваючий, латаття біле та ін.
Попервах більшість площі теперішніх районів Черкаської області було укрито лісовою рослинністю. Із літературних джерел стало загальновідомо, що дрімучий ліс уздовж річки Тясмин ріс іще наприкінці XII століття. Тоді були розповсюджені широколисті ліси переважно із дуба, липи, клена, берези та інших дерев.  Рослинністю було укрито майже 80% площі Черкаської області. Тоді тут існувало чимало диких звірів та проводилося князівське полювання. Лише Черкаський бір, який існував ще у дольодовикову еру, займає більш ніж 34 000 гектарів. Та наслідком багатьох природних та історичних причин стало масове винищення лісу, і нині ліси на Черкащині поширено тільки поодинокими невеликими масивами. У західних районах площа їх не перевищує і  2-8% території. Поміж  лісових насаджень мають перевагу вільхові, сосново-ялинові, вербові та лозняки.
Багатьох приваблює до себе надзвичайна краса Черкащини. Проте слід не забувати, що краса ця не вічна і її треба оберігати.

Мітки поточного запису:

 
Стаття прочитана раз(a).
 

Ще з цієї рубрики:

 

Тут ви можете написати відгук

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля

Увага: всі відгуки проходять модерацію.

Останні твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Зв'язатися з нами

Пошта   cherkasy.online(собачка)cherkasy-online.com

ICQ       645224092