Село Калинівка

Калинівка – село, центр сільської ради. Розташоване за 180 км від міста Києва, за 70 км від м. Черкаси. Межує з селами Орловець, Ксаверове, станцією Цвітково та селом Носачів Смілянського району.
Площа 2987 га, чисельність населення – 683 жителі.
Населений пункт утворено наприкінці XV – на початку XVI ст. Виникла назва села від заростів кущів калини, що були по берегах річки.
Л. Похиленим у книзі “Сказання о населенных местностях Киевской губернии” 1864 р. писав: “Калиновка, село при истоках ручья Среблянки. в 5-ти верстах на юг от Орловца, окружено дубовими рощами, в которых есть и калина. Жителей обоего пола 1094. По преданию, первые поселенцы села пришли из Полесья. Церковь Николаевская, деревянная, 5-го класса, неизвестно когда построєна, но после 1746 года, потому что в списке церквей сего года еще не состояла”.
Село спочатку належало графам Потоцьким, а на початку XIX ст. перейшло у володіння поміщика Митрофана Антоновича Цвіткова, на ім’я якого і нині існує станція Цвітково, що розташована за 6 км від села.
На території села розмішувалась нейтраль¬на садиба колгоспу “Жовтень”. Комбайнер В.Л. Шпак був нагороджений орденом Леніна. Загалом за трудові заслуги в радянський пері¬од 18 жителів села були удостоєні нагород.
У роки Великої Вітчизняної війни 252 жи¬телі села воювали на фронті. Не повернулося до рідних домівок 184 особи. За мужність та героїзм 97 катинівчан нагороджено орденами і медалями.
У пам’ять про загиблих в селі споруджено обеліск Слави.
У Калинівці народився Олександр Маркович Бандурка – генерал-полковник міліції у відставці, донедавна – ректор Харківського університету внутрішніх справ та народний депутат України.
На території села діє навчально-виховний комплекс, який відвідує 88 учнів. У дошкільній установі займаються 11 дітей. Функціонують сільський центр культури та дозвілля, а також фельдшерсько-акушерський пункт.
Орні землі розпайовані та передані в орен¬ду приватним підприємцям і товариствам.
М.В. Грибіник

 
 

Ще з цієї рубрики:

 

Тут ви можете написати відгук

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля

Увага: всі відгуки проходять модерацію.