Став відомий графік проведення туристичних заходів на Черкащині

Став відомий графік проведення туристичних заходів на Черкащині

0

26 березня в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Тараса Шевченка пройшло засідання колегії управління культури облдержадміністрації за участю заступника голови обласної ради Василя Касяна. Під час засідання з основною доповіддю виступила начальник управління культури ОДА Наталія Джура. Так, за її словами, на теренах Черкащини зосереджено найважливіші об’єкти культурної спадщини держави, що є основним чинником в реалізації обласної програми розвитку туризму на 2012-2020 роки.

– На території Черкаської області знаходяться 7169 пам’яток, 1552 – пам’яток історії, 184 архітектурні пам’ятки, 173 пам’ятки монументального мистецтва. Статус національних, із зазначеної кількості, мають 93 пам’ятки. Значна кількість пам’яток мають неперевершено важливе значення не тільки для історії держави, але й для Європи та світу, – зазначила Наталія Григорівна. – Місця найбільшої концентрації пам’яток історії та архітектури об’єднано в  заповідники. Зокрема, в області нараховується 8 заповідників із 52, які налічуються в державі. Поміж них – 7 історико-культурних та 1 історико-архітектурний. Статус національного мають 4 заповідники. Крім того, до послуг туристів діють 54 музеї, до складу яких входять 34 відділи та філіали державної форми власності.

У ході виступу Наталія Джура повідомила, що для сталого розвитку туристичної галузі, відповідно до міжнародних стандартів, створення комфортних умов життя для жителів області та гостей Шевченківського краю, управлінням культури прийнято та здійснено ряд заходів із реалізації обласної програми розвитку туризму на 2012- 2020 роки. А саме, розроблено: комплекс заходів із реставрації та відновлення пам’яток (наразі здійснюється реставрація Корсунь-Шевченківського заповідника, приміщення обласного краєзнавчого музею); ескіз Тарасової церкви біля підніжжя Тарасової гори, проект реставрації і реконструкції об’єктів і будівництва музею поселення мисливців на мамонтів, с.Межиріч Канівського району, тематико-експозиційний план та проектно-кошторисну документацію музею видатного українського філософа  П.Д. Юркевича в селі Ліпляве Канівського району.

– Також подано пропозиції створити в Каневі, на базі Канівського училища культури і мистецтв, гуманітарний вуз – як філію Уманського педагогічного університету, із збереженням профілю, в якому передбачається відкриття факультету з підготовки фахівців туристичної галузі. Передбачено здійснити ремонт  пам’ятників, обелісків Корсунь-Шевченківського кільця, а до 70-річчя переможної Корсунь-Шевченківської битви планується спорудження комплексу Пагорба Слави в центрі міста, – наголосила начальник Управління. – Однак, і ряд завдань вже виконано, це:  відновлено родинну церкву Симиренків та сімейне кладовище в селищі Мліїв Городищенського району. Розроблено тематико-експозиційний план залу сучасних досягнень Інституту садівництва.

За словами Наталії Джури, управлінням вже готується ряд заходів із нагоди відзначення 200-річчя Тараса Шевченка, зокрема, проведення Міжнародних фестивалів: хорового співу, кобзарського мистецтва у м. Каневі влітку 2013 року. Під час колегії Почесними грамотами облдержадміністрації та обласної ради. а також управління культури ОДА було нагороджено кращих працівників галузі культури Черкащини.