Відбулась презентація видання “Археологія Чигиринщини”

Учора Черкаська область, як власне кажучи і вся Україна, святкувала День археолога. Це свято є найціннішим для тих людей, які все своє життя присвятили дослідженням. На честь нього у чигиринському історико-культурному заповіднику відбулась презентація друкованого багатосторінкового видання. Воно отримало досить звичну назву «Археологія Чигиринщини». Не дивлячись на відсутність оригінальності в імені, сама книга дуже цікава. Її автором є Тетяна Нераденко. За всі свої роки жінка встигла здобути звання кандидата історичних наук, вона видала чимало посібників для МАНу, також свого часу була лауреатом премії імені Захаренка. Крім того Тетяна Миколаївна має багато інших не менш цінних нагород, які перераховувати дуже довго. Археологічною діяльністю вона займається на протязі останніх двадцяти років та внесла чималий вклад в розвиток даної галузі. Особливо це стосується досліджень на території Черкаської області. В колі істориків епоха неоліту викликає великий інтерес. Вивченням саме цього періоду займається Нераденко. Всі ми знаємо, що багато людей тієї доби проживали на Черкащині.
В представленій книзі є багато іншої цікавої інформації, яка була здобута під час археологічних досліджень. Під час читання кожна людина зможе дізнатись про історію рідного краю. На території нашої області ще в радянські часи проводилось немало експедицій. Їх результати автор освітлила у презентованому під час свята виданні. Посібник можна умовно розділити на декілька категорії. В ньому добре поєднані такі розділи як періоди культури та археології, також присутній тематичний словник. Автор перерахувала найбільш визначні пам’ятки Черкаської області. Даний список у період с 1996 по 1999 рік складала Білецька. На жаль, ця особа дуже рано покинула наш світ. Археологи впевнені, що на своєму шляху вона б змогла досягти великих успіхів.
Згідно з планами, цю книгу будуть впроваджувати в школах. Адже учні вже змалку мають знати інформацію про історію рідного краю, яка до речі досить немала. Цього року Чигирину виповнюється 500 років і представлене видання стало чудовим подарунком на честь свята. Під час презентації книжки було присутні представники культурної галузі. По закінченні заходу посібники було подаровані багатьом міським та районним бібліотекам, а також музеям. Крім того у своє володіння цінне видання отримали науковці.

 
Стаття прочитана раз(a).
 

Ще з цієї рубрики:

 

Тут ви можете написати відгук

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля

Увага: всі відгуки проходять модерацію.

Останні твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Зв'язатися з нами

Пошта   cherkasy.online(собачка)cherkasy-online.com

ICQ       645224092