Вовк сірий

Звір середнього розміру. Довжина тіла разом з головою досягає до 90 см. Вовк має деякі риси, що нагадують собак, але має і ряд своїх специфічних ознак. У нього широколоба видовжена морда, зуби і особливо ікла і хижі зуби великі, більші ніж у найбільшого собаки. Має ясно-коричневі розміще¬ні трохи косо очі і опуклими надбрівними дугами, через що вони здаються запалими і більшими, ніж у собак. Міцна широка грудна клітка і підібране в пахвинах черево, кремезна шия, сильні, мускулисті передні кін¬цівки і висячий хвіст, який ніколи не загинається на спину, – ось основні ознаки вовка. Хутро темно-бурого забарвлення.
Високорозвинуті органи чуття дозволили вижити переслідуваному людиною з давніх-давен вовку. Має надзвичайно розвинутий нюх, менш досконалий слух і зір. Веде нічний спосіб життя, відзначається великою силою і витривалістю. Може бігати з швидкістю 80 км/год, а мисливський район нерідко досягає 50- 60 км.
Живе вовк 14-15 років. Живиться найрізноманітні¬шою їжею – від землерийки до оленя, але не гребує рибою, земноводними, плазунами і навіть рослинною їжею. Але все це має другорядне значення. Здавна полює на свійських тварин, включаючи котів і собак.
Полюбляє селитись в глухих, мало відвідуваних лю¬диною місцях (лісових хащах, глибоких ярах, напівсухих болотах, заростях очерету). Логово вовчиця робить під корінням вивернутого дерева, в широкому кущі, або в заглибині серед високого травостою.
ВовкРозмножуються вовки раз на рік, в кінці березня – на початку квітня вовчиця народжує 7-8 головатих, вкритих темно-бурим хутром глухих і сліпих вовченят. Десь на 10-12 день у вовченят відкривається слух і зір, а на 14 день починають прорізуватися молочні зуби. У місячному віці вони вже прикормлюються шматками проковтнутого напівперетравленого м’яса, що вовк відригує після полювання.
Через 2-3 місяці після народження старі вовки привчають молодняк до самостійного здобування їжі. До осені, із зміною зубів, вони вже починають активно ловити здобич. Восени до сьогорічного приплоду приєднуються молоді вовки народження минулого року, і вовча сім’я розпочинає сумісне полювання.
Вовки можуть завдавати значних збитків, знищуючи свійських тварин та мисливським господарствам, ни¬щачи диких кабанів, оленів, козуль, зайців, різних мис¬ливських птахів. Тому дозволяється їх відстріл і відлов на протязі всього року.
На Черкащині вовк став зустрічатись дуже рідко, через його незначну чисельність. На думку спеціалістів, в останні роки вовки втратили свою традиційну воро¬жість до собак. Мабуть тут вплинув фактор мало¬чисельності вовків в природі.

 
 

Ще з цієї рубрики:

 

Тут ви можете написати відгук

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля

Увага: всі відгуки проходять модерацію.