Встановили пам’ятник воїнам УНР

В один із останніх днів липня селище Соколівка, що в Жашківському районі, збагатилось пам’ятником, який присвячений воїнам УНР. За словами представників благодійного фонду, з такою ініціативою вони виступили ще в травні. Але передусім це було прохання перейменувати одну із вулиць чи скверів на честь Гаврила Базильського. Він був генералом армії і народився саме у Соколівці.

Депутати не залишили дану заяву без уваги, тому вирішили присвятити видатній особі центральну площу селища. Крім того, представники влади не обмежились такою постановою та затвердили документ щодо встановлення пам’ятника імені Базильського.

Процес зведення здійснювався на протязі трьох тижнів. Як це буває зазвичай, в казні селища не було необхідної суми коштів, тому гроші надало населення. Олег Собченко зазначив, що кожен населений пункт може похвалитись героєм армії. Ці люди завжди боролись за незалежність, нехтували власним здоров’ям аби ми сьогодні проживали у вільній країні. Тому наразі українці мають можливість господарювати на своїй території.

Сам по собі пам’ятник схожий на «Крест Симона Петлюри». Цей орден є найвідомішою нагородою військ Української Народної Республіки. На урочисте відкриття меморіалу завітали жителі селища, представники влади, причому як Соколівської, так і Київської. До речі не можна не відзначити голову населеного пункту Миколу Суровського, адже він зробив усе для того, аби пам’ятник був зведений. Ну і за традицією наприкінці заходу відбулось посвячення знаку. За цей процес відповідав Віталій Большак, який є ієреєм Української Православної Церкви.

Не варто навіть сумніватись, що всі мешканці Соколівки задоволені такою подією. Тим паче, що кожний із них вклав у пам’ятник долю власного серця. До речі під час відкриття організатори заходу розповіли історію діяльності Гаврила Базильського.

 
 

Ще з цієї рубрики:

 

Коментарі до запису "Встановили пам’ятник воїнам УНР"

Дивитись останні коментарі
  1. Главное, что жители остались довольны. Приятно видеть, когда твое обращение чиновники доводят до логического ответа – исполнения…)))

  2. Такие события говорят сами за себя… По происшествии стольких лет, наконец то, память о героях заставила себя проявить…

  3. Пам’ятаймо нашу історію…про комуністів всі памятають, а справжніх патріотів чомусь забувать. Нарешті хоть шось

Тут ви можете написати відгук

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля

Увага: всі відгуки проходять модерацію.